23 marca w naszym przedszkolu odbył się "Światowy Dzień Wody".  W naszym Przedszkolu ten dzień był szczególnym, dniem niebieskim, w którym wszystkie przedszkolaki dowiedziały się o jej ważnej roli w życiu ludzi, zwierząt oraz roślin całego świata.

Podczas uroczystości dzieci miały możliwość obejrzenia krótkiego przedstawienia w wykonaniu dzieci z grupy "Stokrotek",  było także wiele ciekawych konkurencji i zabaw. Wszystkie grupy przedszkolne zaśpiewały piosenkę "Deszczowa Orkiestra", a grupa "Żabek" akompaniowała w tym czasie na bębenkach i grzechotkach.   Dzieci miały możliwość odgadywać zagadki słuchowe związane z wodą, każda z grup miała za zadanie na podstawie obrazka opowiedzieć do czego jest nam potrzebna woda. Wiele frajdy sprawiła przedszkolakom konkurencja wędkarska, slalom z piłeczką na łyżce,  wyścigi papierowych łódek oraz wypicie wody na czas.  Dzieci obejrzały  krótką bajkę o „Zdrojku”, który spotkanym cyferkom udzielił wiele ciekawych porad na temat wody.

 

Na zakończenie każda z grup otrzymała dyplom za udział w "Światowym Dniu Wody".

Natalia Szarmach

Beata Krużycka

 

 

GALERIA

W środę 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków wzbudziły już same przygotowania. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody.

 

Przedszkolaki z wystrojonymi gaikami zawędrowały do straży pożarnej, aby spalić gałązki na znak nadejścia wiosny. Przy okazji dzieci zobaczyły z bliska wozy strażackie.

Dziękujemy bardzo Panom ze straży pożarnej za miłe przyjęcie naszym przedszkolaków.

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre. 

 

GALERIA

 

16 marca grupę "Żabki" odwiedził  policjant z Komisariatu Policji w Zblewie pan Maciej Szarmach – tata naszego wychowanka Jakuba.

Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia oraz policyjny lizak. Pan Maciej wytłumaczył  dzieciom jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Żabki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski oraz obrazki do kolorowania, zaś panu policjantowi wręczyły podziękowanie. 

 

Serdecznie dziękujemy panu Maciejowi za wspaniałe spotkanie.

 

GALERIA

Dzieciaki uwielbiają eksperymentować, to mali badacze. Poprzez własne doświadczenia i wielozmysłowe doznania uczą się szybko i trwale. Dziś w grupie "Stokrotek" przeprowadziliśmy serię eksperymentów z jajkami. Przedszkolaki dowiedziały się, że jajko poza tym, że jest kruche i delikatne, jest też bardzo wytrzymałe oraz dlaczego tak się dzieje. Maluchy, mimo usilnych starań nie potrafiły zgnieść jajka w dłoni te nie pękały.  Poznały nowy sposób na oddzielenie żółtka od białka za pomocą plastikowej buteleczki. Nie mogąc wcisnąć jajka do butelki wypróbowaliśmy sposób z zapaloną zapałką w środku butelki, oczywiście udało się! Dowiedzieliśmy się, że w osolonej wodzie jajko pływa. Wrzuciliśmy trzy jajka do kawy, herbaty i koli, niedługo sprawdzimy co się stanie z zanurzonymi jajkami. Jajko zalaliśmy octem, obserwowaliśmy pęcherzyki dwutlenku węgla, a pojutrze sprawdzimy co z nim się stanie. Na koniec każdy obliczył zadania matematyczne i pokolorował pisankę według kodu. 

 

Beata Krużycka

GALERIA

 

Dnia 16 maca (piątek) na wycieczkę do "Honoulu" w Starogardzie Gdańskim wybrała się grupa „ Pszczółek”.

Wszystkie "Pszczółki" bardzo się napracowały zbierając makaron do słoika za piękne sprzątanie sali. 

Wycieczką zasłużona i bardzo udana ! Wszyscy znakomicie się bawili!

 

GALERIA