GALERIA

Kontynuując cykl spotkań z rodzicami w grupie Biedronki, najmłodsze przedszkolaki udały się z wizytą do Przychodni Lekarskiej Medpharma w Kaliskach. Na miejscu, powitały je pani Joanna Polaszewska, mamusia Antosi, lekarz  specjalista medycyny rodzinnej oraz dobrze znana   wszystkim       dzieciom         pani     pielęgniarka            Wiesława        Gdaniec.
             Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z pracą lekarza, a także zobaczyć jak wyglądają gabinety. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały przekazywanych informacji oraz oglądały narzędzia medyczne m.in. stetoskop, termometr itd.. Mamusia Tosi opowiedziała Biedroneczkom na czym polega jej praca a także zbadała chętne dzieci oraz opowiedziała jak ważne w profilaktyce zdrowia jest odpowiednie odżywianie i dbałość o higienę osobistą. Na koniec sprawiła dzieciom wielką niespodziankę w postaci zestawów lekarskich do zabawy. Biedronki otrzymały również kolorowanki. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły podziękowanie i obdarowały kwiatkiem panią Joannę oraz panie pielęgniarki. Po wizycie w przychodni każda Biedroneczka chciała zostać lekarzem, było to możliwe dzięki mamusi Tosi, która wyposażyła nas w narzędzia medyczne.

Serdecznie dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie, okazało się, że wizyta u lekarza nie jest taka straszna, a badanie wcale nie jest bolesne.

Karolina Dunajska

GALERIA

Biedroneczki chętnie słuchają bajek czytanych przez panie, najprzyjemniej jednak słuchać gdy czyta mama. W majowy poranek odwiedziła nas mama Agatki Pani Magdalena Grzywacz. Pani Magda przeczytała dzieciom bajkę autorstwa A. Głowińskiej o rezolutnej kotce, która  wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odważnie odkrywa świat i uczy się najważniejszych zasad w codziennym życiu. Biedroneczki ze skupieniem i ogromną uwagą słuchały opowieści o przygodach Kici Koci. W szczególności podobała im się bajka jak Kotka grała na instrumentach, po której z radością i zaangażowaniem wykonały swoje instrumenty – kolorowe grzechotki.

Serdecznie dziękujemy Pani Magdzie  za ciekawe bajeczki i pomoc Biedronkom w zrobieniu grzechotek, za zaangażowanie, uśmiech i poświęcony czas.

Karolina Dunajska

GALERIA

W piątkowe popołudnie 18 maja odbyło się „Święto rodziny” grupy„Żabek”. Podczas  pikniku dzieci zaprezentowały występ artystyczny dla rodziców. Po występie dzieci obdarowały rodziców drobnymi upominkami.

Podczas Święta Rodziny nie zabrakło również poczęstunku. Amatorzy grilla mieli możliwość zjedzenia pieczonej kiełbaski. Piknikowe menu uświetniły ciasta i inne pyszności przygotowane przez panią  Angelikę Łempicką –mamę  naszego wychowanka Alana.

Dziękuję serdecznie rodzicom za pomoc w organizacji pikniku,a w szczególności pani Magdalenie Szczubełek i pani Karolinie Kutela.