13 listopada 5-latki wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliskach.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru oraz wypadku. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy – 112 .
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie ,w tym najbardziej jeden najnowszy wóz. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przez chwilę „Stokrotki” mogły  poczuć się jak  prawdziwi strażacy, przymierzając hełm strażacki.
Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając dyplom .Po wizycie w straży dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba.

Natalia Szarmach

Galeria

7 listopada gościliśmy w przedszkolu gościliśmy aktorów z Krakowa, którzy zaprezentowali się nam w przedstawieniu

pt.:”Telekomputerek", czyli historia pewnego Adasia”. Celem teatrzyku było ukazanie w bardzo humorystyczny sposób historii chłopca – Adasia, który ciągle oglądał telewizję lub grał w gry komputerowe. Z tego powodu nie nie miał czasu ani na naukę, ani na zabawę z kolegami. Zapomniał nawet o urodzinach swojego przyjaciela. Dopiero awaria telewizora i komputera uzmysłowiła mu, że jest sam. Na szczęście w porę zrozumiał swój błąd. Dzieci bardzo przeżywały losy głównego bohatera. Mamy nadzieję, że zrozumiały, iż telewizor i komputer nigdy nie nie zastąpią prawdziwych przyjaciół ani zabaw na świeżym powietrzu i nie nie popełnią takich błędów jak Adaś – główny bohater przedstawienia.

Galeria

Dnia 6 listopada 2018 roku do dzieci z grup Krasnale i Jeżyki przyszedł Pan Policjant.

Przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz opowiedział o swojej  pracy. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaskowe opaski, które na pewno poprawią bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i miłe spotkanie.

Dzieci z grupy Krasnale i Jeżyki z wychowawczyniami

Galeria

Patriotyzm to przede wszystkim radość .... Ogromna radość z bycia Polakiem...”

11 listopada przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ten szczególny dzień uczciły również przedszkolaki z Naszego Przedszkola , prezentując piękny spektakl "Z miłości do Ojczyzny".

Program artystyczny dla wszystkich dzieci przygotowały przedszkolaki z grupy "Jeżyki" oraz "Żabki"

wraz ze swoimi wychowawczyniami - Ewą Kujawską i Lucyną Chwałą .

W wierszach i piosenkach oraz tańcu, dzieci wyraziły swoje przywiązanie i miłość do ojczyzny.

Do kultury, tradycji i symboli narodowych.

Dumnie, przyjmując właściwą postawę, odśpiewały też hymn narodowy - "Mazurka Dąbrowskiego".

Każda z grup na ten dzień przygotowała prace plastyczne przedstawiające różne symbole Polski,

które stanowiły  także piękną dekorację całej uroczystości.

Z wielkim zaangażowaniem i przejęciem dzieci uczciły setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości,

a zrobiły to w sposób, jaki potrafią najpiękniej całym sercem.

„ZDROWO NA POMARAŃCZOWO”-

CZYLI „ŚWIĘTO DYNI” W GRUPIE JEŻYKI.

31 października 2018  dzieci 6-letnie z SPP w Kaliskach

obchodziły „Święto Dyni”. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo,

a nawet przebranych w stroje dyniowe można było poczuć się jak

na dyniowej farmie. Dzień był pełen atrakcji.

Dzieci miały okazję pogłębić wiadomości na temat wartości

odżywczych dyni, sprawdzić, co kryje się w wielkiej pomarańczowej

kuli, a także dowiedziały się jakie potrawy można przygotować

z tego pomarańczowego warzywa.

My degustowaliśmy pyszne dyniowe babeczki.

Na zakończenie zajęć przedszkolaki miały okazję stworzyć dynię,

wykorzystując technikę plastyczną wyklejankę.

Jesteśmy przekonani, że od dziś w naszej grupie wzrośnie liczba małych

miłośników dyni.

Ewa Kujawska