Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Urodziny Marchewki". Z tej okazji dzieci otrzymały list od Królika Szarusia, który przygotował dla nich zadania do wykonania. Przedszkolaczki musiały pomagać królikowi zbierać marchewki z pola, układać marchewkowe wieże, rozwiązywać zagadki oraz stroić urodzinowe balony. Maluchy znakomicie poradziły sobie w konkursach, świetnie się przy tym bawiąc.

Na zakończenie dzieci zostały zaproszone na marchewkowy poczęstunek, który zjadły z apetytem.

Celem spotkania było promowanie spożywania zdrowej żywności.

Dzień pełen atrakcji na pewno na długo zostanie w pamięci dzieci.

Natalia Osnowska

Celestyna Plata

Regulamin konkursu plastycznego "Jesienne cyferki"

(Konkurs ma charakter rodzinny, pracę wykonują dzieci  wraz z wybranym członkiem rodziny)

Organizatorzy konkursu plastycznego:

Beata Krużycka ,Natalia Szarmach

II. Cele konkursu:

·         utrwalenie symboli matematycznych,

·         rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej,

·         wzmacnianie więzi rodzinnych,

·         współpraca z rodzicami.

III. Warunki uczestnictwa:

• Uczestnicy konkursu: dzieci w wieku 3- 6 lat.
  • Tematem pracy plastycznej są cyfry od 0 do 9.
  • Technika pracy: dowolna/ dzieci wspólnie z rodzicami wykonują pracę w domu i przynoszą do wychowawców grup. Cyferki powinny być wykonane z materiałów przyrodniczych i darów natury tj. liście, nasiona, patyczki, ziarna zbóż, zasuszone kwiaty i inne dary natury.
  • Metryczka: Każda praca powinna posiadać metryczkę. Na odwrocie pracy należy podać: imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, nazwę grupy, imię rodzica/opiekuna.
  • Format prac: A4.
  • Termin: Prace należy składać terminie do dnia 30 listopada 2017roku u wychowawcy

1. Rozstrzygnięcie konkursu.

Pod uwagę brane będą przede wszystkim: pomysłowość i oryginalność pracy,  różnorodność wykorzystanych materiałów przyrodniczych, wyeksponowanie jesiennych kolorów, widoczny wkład pracy dziecka.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane w widocznym miejscu w naszym przedszkolu.

Autorzy prac nagrodzonych oraz wyróżnionych otrzymają drobne nagrody rzeczowe i dyplomy.

Zachęcamy do udziału w naszym konkursie!!!