„Jak przyjemnie i wesoło
kiedy dynia krąży wkoło
Dynia tu, dynia tam,
dynia krąży tu i tam”.

W ostatnim dniu października w Naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Wszystkie przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo, a także przebrane w piękne dyniowe stroje. Cały „dyniowy” dzień wypełnionym był licznymi zabawami integracyjnymi, w których główną rolę grała dynia. W każdej przedszkolnej grupie ten dzień był wyjątkowy, pozwolił dzieciom zapoznać się z różnorodnością dyń, wzbogacił wiedzę na ich temat oraz zapewnił niezapomnianą zabawę.

W miniony poniedziałek naszych " zerówkowiczów" odwiedziła pani Malwina Sikora.

Nasz gość - Pani Malwina , przy pomocy teatrzyku KAMISHIBAI opowiedziała dzieciom  historię życia Izydora  i Teodory  Gulgowskich.

6- latki poznały nie tylko historię ich miłości ale również jak doszło do powstania pierwszego na ziemiach polskich  muzeum na świeżym powietrzu

- SKANSENU we Wdzydzach Kiszewskich.

Serdecznie dziękujemy p. Malwinie za  przekazanie  opowieści w niezwykle ciekawy sposób.

Natalia Osnowska

Galeria

Ostatnio w grupie " Żabek" mówiliśmy o sposobach na nudę w długie jesienne wieczory.

Prócz wyjścia do kina, granie w  gry planszowe, zabawy taneczne, rysowanie  czy malowanie,

dzieci dowiedziały się że można doskonale bawić się też KODOWANIEM.

Podczas zajęć, rozwiązaliśmy dyktando graficzne, wspólnie zakodowaliśmy kamerę.

Oczywiście oprócz dobrej zabawy, KODOWANIE to nauka i zdobywanie nowych cennych umiejętności :)

Natalia Osnowska

Galeria

Grupę "Pszczółki" odwiedziła Pani Elżbieta Pasterska, która zaprezentowała dzieciom swoje malarskie hobby.

Pani Ela pokazała w jaki sposób powstaje obraz i jakie narzędzia znajdują się w przyborniku artysty.

Przedszkolaki poznały zawód artysty malarza, a także przekonały się, że nie tylko farbami można stworzyć dzieło malarskie.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu edukacyjnego „A kiedy już będę dorosły”.

Dziękujemy Pani Elżbiecie za miło spędzony czas, podczas którego dzieci na moment wkroczyły w świat sztuki.

Celestyna  Plata

Galeria

W ubiegły piątek, 25.10.2019, dzieci z grupy "Stokrotki" spędziły dzień bardzo ciekawie, malując stopami.

Na zajęciach plastycznych zgodnie z zastosowaną metodą "Malowania dziesięcioma palcami", pozwalamy dzieciom na dowolną ekspresję twórczą.

Poprzez zanurzanie paluszków w farbie przygotowanej na tackach, dzieci pokrywały plansze odbitymi paluszkami.

W trakcie wykonywania pracy plastycznej dzieciom towarzyszyła muzyka relaksacyjna.

Malowanie stopami to przede wszystkim fantastyczna zabawa,

pełna spontanicznych reakcji, ekspresji twórczej i zdobywania przez dziecko nowych doświadczeń.

Malowanie stopami to doskonałe ćwiczenia wspomagające integrację sensoryczną dziecka,

w której główną metodą jest posługiwanie się ruchem, jako narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego dzieci.

Lucyna Chwała