Konkurs plastyczny „Jesienne cyferki”

W miesiącu listopadzie w naszym przedszkolu został ogłoszony konkurs plastyczny „Jesienne cyferki”. Konkurs adresowany był do dzieci 3,4,5 i 6-letnich oraz ich rodziców. Przedmiotem konkursu było wykonanie  dowolną techniką pracy, w której pojawią się cyferki od 0  do 9 wykonane z jesiennych  materiałów przyrodniczych, tj. liście, nasiona, patyczki, ziarna zbóż i inne dary natury. Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę własnych możliwości i umiejętności. Ponadto rozbudzanie u dzieci ciekawości i kreatywnego myślenia, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, dostrzeganie piękna natury oraz utrwalanie pojęć matematycznych.

Do konkursu zgłoszono 50 prac. Oddano prace wykonane przeróżnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów przyrodniczych. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.

Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace. Ponadto ocenie poddano zwrócono pomysłowością i oryginalnością, różnorodność wykorzystanych materiałów przyrodniczych oraz wyeksponowanie jesiennych kolorów.

Wyniki konkursu:

6 latki

I miejsce Lena Szmaglińska

II miejsce Magdalena Dolna

III miejsce Adam Malek-Podjaski

Wyróżnienie Magdalena Ćwiklińska

5 latki

I miejsce Marcel Głuchowski

II miejsce Lena Skrzypek

III miejsce Ksawery Sarnowski

4  latki

I miejsce Aleksandra Dąbrowska

II miejsce Jakub Szarmach

III miejsce Zofia Zimny

Wyróżnienie Antonina Stopa

3 latki

Wyróżnienie Michalina Stopa, Franciszek Kruszyński, Alan Biesek, Anastazja Otta

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, czekoladki i lizaki, a laureaci otrzymali dodatkowo piękne kolorowe książki. Prace konkursowe zostały wyeksponowane w holu przedszkola.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy wygranej.

Organizatorzy:

Natalia Szarmach

Beata Krużycka

Prace plastyczne * Rozstrzygnięcie konkursu *

Tegoroczny  Bal Śpiocha już za nami. Muzyczne harce w piżamkach  na stałe wpisały się do planu uroczystości przedszkolnych. Wbrew nazwie podczas balu nie było ani chwili na sen. Dzieci brały udział w przeróżnych konkursach z poduszką w roli głównej. Odbył się Piżamowy Pokaz Mody, tradycyjnie na czerwonym dywanie. Następnie wszystkie dzieci i Panie szalały w rytm tanecznej muzyki a nad głowami unosiło się mnóstwo baniek mydlanych. Na zakończenie zajadaliśmy pyszny popcorn i obejrzeliśmy bajkę pt.  „Koszmarny sen smerfa Śpiocha”. Zabawa była świetną okazją do integracji grup przedszkolnych. Do końca dnia uśmiech nie schodził nam z twarzy.

Wszystkie „Przedszkolne Śpiochy” bardzo żałowały, że kolejny piżamowy bal dopiero za rok …!

Organizatorzy:

Ewa Kujawska, Karolina Dunajska

„ Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każe dziecko z prezentów się cieszy…”

Wizyta świętego Mikołaja w Naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku.

Wszystkie dzieci przygotowują się do tego dnia starannie. Wykonują ciekawe prace plastyczne, na których króluje Mikołaj.

Na powitanie gościa przygotowują piosenki i wiersze, które chętnie prezentują przed tak wyjątkową osobą.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „mikołajowych” dzwoneczków.

Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać.

Po śniadaniu zawitał do naszego przedszkola.

Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie, a szczególnie te najmłodsze z grupy "Biedronek",

które pierwszy witały Mikołaja przedszkolu.

Nasz gość odwiedził wszystkie grupy przedszkolne, gdzie przedszkolaki dzielnie śpiewały piosenki,

recytowały wierszyki, prowadziły rozmowę   z Mikołajem. Opowiadały gościowi o zabawach w przedszkolu .

Na pożegnanie Mikołaj wręczył każdemu dziecku słodki upominek .

Biedronki * Motylki * Krasnale * Pszczółki * Żabki *

5 grudnia w  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. A to za sprawą dzieci z grupy Żabki, bowiem piekły one pierniczki wraz z zaproszonym gościem panią Angeliką Łempicką –mamą naszego wychowanka Alana.

Serdecznie dziękujemy pani Angelice za wspólne pieczenie świątecznych pierniczków.

Natalia Szarmach

2 grudnia po raz kolejny braliśmy udział w Kiermaszu Świątecznym

który odbył się z w Zespole Szkół Publicznych w Kaliskach, przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliskach.

W tym dniu hala sportowa w ZSP w Kaliskach wypełniona była wieloma atrakcyjnymi stoiskami,

wśród których znajdowało się też stoisko NASZEGO PRZEDSZKOLA.

Taka forma spędzenia niedzielnego popołudnia stała się niewątpliwie atrakcją  dla naszych  dzieci i ich rodzin.

Na kiermaszu każdy mógł znaleźć coś wyjątkowego i niepowtarzalnego dla siebie.

W świątecznej atmosferze, przy dźwiękach pastorałek, w towarzystwie pięknej choinki, pachnących pierniczków i ogólnej

życzliwości nasi mieszkańcy oraz odwiedzający nas goście,

mieli okazję nabyć piękne upominki i posmakować pysznych ciast , przygotowanych przez rodziców naszych wychowanków.

Podczas kiermaszu zaprezentowali także swoje umiejętności „MALI KOCIEWIACY”,

którzy za swój wystąp artystyczny zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Dziękuję wszystkim pracownikom przedszkola oraz rodzicom za wielkie zaangażowanie się

i pomoc w organizacji naszego świątecznego stoiska, które prezentowało się okazale !

Katarzyna Pettka